Akşener’den, Ahlatlıbel Zirvesi sonrası ilk açıklama

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ortasında 27 Aralık akşamı Ankara’da yapılan baş başa görüşme konusunda birinci açıklama Meral Akşener’den geldi…

Gazeteci Murat Yetkin’e konuşan Akşener, görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aldığı ceza akabinde CHP ve İYİ Parti ortasında yaşanan sorunun ele alındığını söyledi.

“İmamoğlu’nun kellesi giderken tartışmanın Meral Akşener’in rol çalmasına nasıl evrildiğini anlayamıyorum, şaşırdım kaldım” diyen İYİ Parti başkanı, şöyle konuştu:

*Bu bütün muhalifler açısından bir mihenk taşıdır. Zira İstanbul Belediyesine kayyım atanması yolunda bir adım atıldı. Terör soruşturması bunun modülüdür.

*Diğer belediyelere de sıçrayabileceğine dair bilgi ve değerlendirmem var. Benim gidişin orada muhalefet olarak birlik, beraberlik göstermek içindi. Saygısızlık yapıldı bana

“NİYE DAĞILSIN ALTILI MASA?”

Akşener, “Masa dağılıyor mu” sorumuza “Niye dağılsın Altılı Masa? Birlikte kazanacağımızı söylüyoruz” karşılığını verdi.

Altılı Masa’nın kimi aday göstereceğinin konuşulup konuşulmadığı sorusuna cevaben, “Onu Altılı Masada konuşacağız. İstanbul sorununu konuştuk; onun dışında neleri konuşup konuşmadığımızı söylemedim. Zira bu husus hakikaten mihenk taşı” dedi.

Akşener, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı ve başörtüsü konusundaki Anayasa Değişikliği sorularını yanıtlamadı.

Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel toplumsal tesislerinde yapılan görüşme talebinin Kılıçdaroğlu’dan geldiğini söyleyen Akşener, dağıtılan fotoğrafta her ikisinin de epey gergin görünmesini kendisinin geçirmekte olduğu grip hastalığına bağladı, “Gergin bir durum yoktu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir