Derbi zaferi sonrası ateşi yaktılar! Beşiktaş, UEFA’ya gidiyor

Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, alanında Galatasaray‘ı 3-1 mağlup etti. Müsabakanın akabinde siyah-beyazlıların yönetici Emre Kocadağ, şampiyonluk yarışının içinde olduklarını ve mevzuyu UEFA’ya taşıyacaklarını söz etti.

“KONUYU GEREKLİ MERCİLERE TAŞIYACAĞIZ”

Emre Kocadağ yaptığı açıklamada, “Aramızda 5 puan fark var. Bizim her vakit vurgu yaptığımız, sarsıntı nedeniyle maalesef ligden çekilmek durumunda kalan kulüplerle alakalı adaletsizlik olduğunu söyledik. Deplasman ve konutta alakalı olmayan farkı söyledik. Kesin bir doğrusu yok bunun fakat Beşiktaş meskeninde oynadığı maçlarda performans muhakkak, rakiplerimizin deplasmanda oynadığı maçlarda sergilediği performanslar aşikâr. Bunun değerlendirmesini maalesef adaletsiz bir formda yaptılar. Bunu bir defa daha gördük. (UEFA’ya mı gideceksiniz sorusu üzerine) Bu mevzuyu biz zati gerekli mercilere taşıyacağız. Neresi olursa olsun. Bizim cebimizde duran bir husus. Unutmadık. Bugün yaşananlar ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Beşiktaş yarışın içinde.” tabirlerini kullandı.

Kocadağ’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

“CEVABI BİR DEFA DAHA ALANDA VERDİK”

“Öncelikle Türkiye’nin dört bir yanından, yurt dışından buraya gelen on binlerce taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm dünyada bu maçı izleyen Beşiktaşlılar’a iyi olsun dileklerimi iletiyorum. Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek ve yarışın dışında görmek isteyenlere, bahsimizi kabul etmeyenlere karşılığı bir kere daha alanda verdik. Kadıköy’de 10 şahısla aldığımız 4 gollü galibiyet, konutumuzda Galatasaray‘a karşı 3 gollü galibiyet aldık. İki rakibimize karşı ikili averajda üstünlük sağladık.

“BEŞİKTAŞ’IN ÖNÜNÜ KESMEYE YÖNELİK ADIMLAR VAR”

Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. Bunu bu türlü kabul etmek zorunda herkes. Kâfi ki bu lig adaletli bir biçimde yönetilsin, adaletli bir biçimde hakemler, federasyon yönetmeye talipli olsun. Bugün yeniden Beşiktaş aleyhine verilen onlarca karar var ikili uğraşlarda. Beşiktaş’ın önünü kesmeye yönelik adımlar var. Bu adımlar başarılı olamadı.

“HERKES BUNUN ŞUURUNDA OLMALI”

Buradan hem TFF şuralarına, hem MHK’ye sesleniyorum. İçinizde biraz vicdan, biraz adalet duygusu varsa kalan 5 haftada bunu alana yansıtırsınız. Beşiktaş’ı dönem başından beri yarışın dışında tutma uğraşınız yarar vermedi. Bunu iki rakibini de farklı yenerek gösterdi. İçinizde birazcık vicdan ve adalet duygusu varsa alanda görmek istiyoruz. Bu koltuklar hepimiz için gelip süreksiz, bıraktığınız vakit söylenenler sizi ayakta tutuyor. Herkes bunun şuurunda olmalı.

“ÇOK GÜÇLÜ BİR VİRAJ VAR”

Bu ligle alakalı onlarca şaibe konuşuluyor. Biz hiçbir vakit evraklar var, bildiklerimiz var, evvel sonra konuşuruz demedik. Bir şey biliyorsak her vakit söyledik. Bildiğimiz tek şey adaletli bir lig olmadı. Bugün bir kere daha geçmiş söylemlerimizin ne kadar haklı olduğunu gördük, deplasmanda oynamayla meskeninde oynamanın farkını Galatasaray hissetmiştir umarım. Herkes için adalet! Çok kuvvetli bir viraj var. Alanda, heyetlerde olanlar daha dikkatli olmalı ve adaleti sağlamak zorundalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir