Komik mi trajik mi: Derse gelen öğretmenlerini “cenaze töreniyle” karşılayan öğrenciler

Sosyal medyada etkileşim alma merakı bazen makus sonuçlar da doğurabiliyor. Bilhassa gençlerin yaptığı bazı paylaşımlar son vakitlerde tasayla karşılanıyor.

O paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Lise öğrencileri derse gelen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenini “cenaze töreni” mizanseniyle karşıladı.

Sala sesi açan öğrenciler, sıraya yatırdıkları arkadaşlarının önünde saf tuttu. 

Sınıfa giren öğretmen, yapılan mizansen karşısında yorum yapmadı, bir sıraya oturup bekledi.

İzmir’de çekilen imgelerin toplumsal medyada paylaşılması tartışmalara neden oldu.

Bazıları öğrencilerin yaptığını eleştirdi, saygısızlık olduğunu söyledi. Kimileri ise öğretmenin sessiz kalıp reaksiyon göstermemesini takdir etti.

Öğretmenin, “çaresiz olduğu” için sessiz kalmak zorunda olduğunu vurgulayanlar da oldu.

“GENÇLERE KIYMETLERİN HUDUTLARI ANLATILMALI”

Konuyla ilgili Uzman Ruhsal Danışman Ayşegül Türk‘ün görüşlerini aldık. Ergenlik periyodunun kendine has tesirlerine dikkati çeken Türk, gençlerin yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı:

“Ergenlik devrinde yaşanan duygusal yoğunlukların atılmasının değerli araçlarından biri de mizahtır.

Bilişsel olarak artık daha düzgün düşünme kapasitesine ulaşan gençlerin bu devirde hayatlarının birçok alanına mizahı kattıklarını gözlemlemek mümkündür. Fakat nelerin mizah konusu yapılabileceği, mizah yapılırken bedellerin hudutlarının nasıl korunması gerektiği konusunda bir rehberliğe gereksinimleri vardır. Bu konuda da devreye aileler ve okul girmektedir.

Videoda görülen lise öğrencilerinin, gelişim periyodu itibariyle ergenlik periyodunda oldukları baz alındığında sağlıklı bir yönlendirme ve rehberlik edilerek, kimi hususların mizahının yapılmasının sakıncaları üzerine konuşulmalıdır.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir