Mustafa Sarıgül: TOGG açılış törenine katılacağım

Türkiye’nin arabası TOGG, Cumhuriyet’in 99’uncu yıldönümünde banttan inecek. : 29 Ekim’de yapılacak açılışa CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti önderi Akşener davet edilmişti.  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu’nun davete katılmayacağını duyurmuştu. Akşener ise partisinden Koray Aydın’ın davete katılacağını açıklamıştı. 

SARIGÜL DAVETE KATILACAĞINI AÇIKLADI

TDP’nin ekonomik milliyetçilik yapan bir parti olduğunu lisana getiren Sarıgül, “Büyük bir coşkuyla İtalyan ve Fransız otomobillerine güle güle, hoşgeldin TOGG. Yerli malı, yurdun malı, herkes TOGG kullanmalı. Aldığım davet gereği TOGG’un açılış merasimine katılacağım. TOGG’a takviye verelim. TOGG Türkiye’nin onurudur, gururudur. Geç kalmış bir yatarımdır. Bu yatırımın gerçekleşmiş olması, Türkiye Cumhuriyeti için bir gurur vesilesidir. TOGG’a siyasi olarak bakmamak lazım, ulusal birlik olarak bakmak lazım” sözlerini kullandı.

Kütahya’da basın toplantısı düzenleyen Mustafa Sarıgül, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Kütahyamız ne yazık ki ekonomik ve toplumsal açıdan gerileyen, göç veren bir vilayet oldu. Kütahya bunu hak etmiyor. Kütahya’yı hak ettiği yere inşallah biz getireceğiz” diye konuştu. Çiftçilerin meşakkatleri olduğunu söyleyen Sarıgül, “Türkiye’nin kurtuluşu tarımdadır” dedi.

Sarıgül, daha sonra bir muhtarla bir ortaya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.
 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir