Seçimler yaklaşırken Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına uyarı: Rehavete kapılmayın

CHP’li belediye liderleri Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Toplumsal Tesisi’nde seçim gündemiyle basına kapalı olarak toplandı. Edinilen bilgiye göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlara seçimlere yönelik ihtarlarda bulundu.

“OYLARIMIZIN AZ OLDUĞU YERLERE DE ODAKLANIN”

Kılıçdaroğlu’nun, “Bize de yüksek anketler geliyor lakin kampanyayı güya baş başa bir yarış varmış üzere yürüteceksiniz. Rehavete kapılmayacaksınız. Yalnızca oylarımızın çok olduğu yerlere değil, az olduğu yerlere de odaklanın. Arkadaşlar bazen beni de bir yerlere götürüyor. Alkış kıyamet kopuyor. ‘Seçimi kazandık’ üzere bir hava oluşuyor. Halbuki bizim partililerimizin yüklü olduğu bir yer. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu oluyor. Bizim farklı yerlere yönelmemiz gerek” ihtarını yaptığı öğrenildi.

“KÖTÜ DAVRANIRSAK ERDOĞAN’DAN NE FARKIMIZ KALIR?”

Cumhuriyetin haberine nazaran liderlerden birleştirici bir lisan kullanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu’nun “Kimseye olumsuz, sert davranmayın. Makûs davranırsak Erdoğan’dan ne farkımız kalır? Biz Türkiye’yi yönetmeye talibiz. Bunu yerelde gösterdik artık genelde göstermek istiyoruz” dediği belirtildi.

“HAYAT PAHALILIĞINA VURGU YAPILMALI”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da “İnsanlara dokunacak, ötekileştirmeyecek konuşmalarımız olmalı. Hayat pahalılığına vurgu yapılmalı. Beşerler kesinlikle bir değişim istiyor. Konuşmalarımızda yalnızca CHP değil, Millet İttifakı vurgusu yapmalıyız” dediği belirtildi.

“3 BİN SANDIKTA VAZİFELİ YOK”

CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in de 3 bin 90 sandıkta hâlâ misyonlu olmadığını söylediği liderlerden istekli bulunması konusunda dayanak istediği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir