Şeytanın bile aklına gelmez! Ormanda öldürdü, sonra da ‘Harikasın’ mesajı attı

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Birleşik Krallık’a bağlı İngiltere’nin merkezindeki Leicestershire bölgesinde yaşayan 23 yaşındaki Megan Newborough, inşaat gereçleri satışının yapıldığı iş yerinde tesadüfen karşılaştığı Ross McCullum’la yeni bir münasebete yelken açmaya hazırlanıyordu. Kendisinden 7 yaş büyük 30 yaşındaki bir laborantla bir müddettir sık sık mesajlaşan, orta ara görüşen genç bayanın hayatında her şey yolunda gidiyordu.

Genç yaşına karşın iş hayatında başarılardan başarılara koşuyor, çalışkanlığı ve sıcakkanlılığı sayesinde iş yerindeki herkesin takdirini topluyordu. Çevredekilere her vakit güler yüzüyle yardımcı olmaya hazır olan Newborough, uzun bir vakit sonra birinci kez aşık olduğunu hissediyor, karşısına çıkan McCullum’la geleceğe dair planlar yapıyordu. 

BİR ANDA HALLERİ DEĞİŞTİ

Takvimler 2021’in 6 Ağustos’un akşam üstünü gösterdiğinde ailesiyle birlikte Coalville’de yaşadıkları meskenden yola çıkan genç bayan, McCullum’u görmeye gidiyordu. Kısa bir otomobil seyahatinden sonra bir müddettir flört ettiği erkek arkadaşıyla buluşan Newborough heyecanlı ve memnundu. Ancak kıymetli bir sorun vardı.

Henüz birkaç saat öncesine kadar daima genç bayana sevgi iletileri yazan adam gitmiş, yerine bir anda karşısındaki şahsa karşı adeta buz üzere davranan bir adam gelmişti. Genç bayan, karşısındaki adamın soğuk ve tutuk davranışları karşısında şaşkındı. Bu soğukluğa mana verememişti. Saatlerce sohbet edip buluşma planları yapan McCullum kendisine düşmanmış üzere davranmaya başlamıştı. Çok değil, yalnızca birkaç dakika sonra her şey tepetaklak oldu.

ÖLDÜĞÜNE EMİN OLMAK İÇİN TEKRAREN BIÇAKLADI

Genç bayanla birlikte ormanlık bir yere giden McCullum etrafa dikkatlice baktı, hiç kimse yoktu. Bir anda ellerini genç bayanın boğazına götürdü. Tüm gücüyle boynunu sıkmaya başladı. Newborough neye uğradığını şaşırmıştı. McCullum’un neden boğazını sıktığını anlamıyordu. Bir mühlet direnmeye çalıştı. Fakat 30 yaşındaki McCullum’ın vazgeçmeye niyeti yoktu. Birkaç dakika boyunca hayatta kalma savaşı veren Newborough daha fazla dayanamadı. Hayatta kalmaya çalışsa da uğraşları kâfi değildi. Son nefesini verdiğinde bir müddettir erkek arkadaşı olarak gördüğü adam boğazını sıkıyordu.

Genç bayan hayata bu halde, müthiş bir sonla veda etti genç bayan. Karşısındaki adam bir katildi. Üstelik cani bir katildi. Genç bayanı elleriyle boğan cani McCullum, Newborough’un öldüğünden emin olmak istiyordu. Evvel parmaklarıyla boynunu yokladı. Daha sonra cebinden çıkardığı bıçakla genç bayanın boğazına bıçakla saldırdı. Dakikalar evvel boğularak ölen genç bayanın cansız vücudu bu kere kanlar içindeydi. Süratlice olay yerini terk eden McCullum yakalanmayacağını düşünüyordu. Lakin işler hiç de cani katilin beklediği üzere ilerlemeyecekti.

‘HARİKASIN’ DİYE İLETİ ATTI ZİRA…

Kızlarından haber alamayan Newborough ailesi endişe içindeydi. Durumu süratlice polise bildiren aile çaresizce takımlara kızları hakkında gerekli bilgileri iletmeye başladı. Kızlarının o akşama hakikat isminin Ross olduğunu bildikleri bir arkadaşıyla dışarıya çıkacağını biliyorlardı. Bu bilgi polisin işini kolaylaştırdı. Genç bayanın cep telefonundaki sinyalin izini süren polis, bir yandan da Ross’un soyadını arıyor, genç bayanın yerini tespit etmeye çalışıyordu. Grupların yaptığı araştırmalar sonuç verdi.

Soyadı tespit edilen Ross McCullum süratlice gözaltına alınırken, McCullum’un ağzından kaçırdıklarıyla birlikte genç bayanın cansız vücudu kısa vakit içinde bulundu. Polis merkezinde sorgulanan McCullum, polis sorgusunda aksi köşeye sıkıştı ve teker teker tüm yaptıklarını itiraf etti. McCullum’ın anlattıkları kan donduracak cinstendi. Polise yapacağı şu itiraf herkesi şoke edecekti:

“Onu öldürdükten sonra kuşkuları üzerimden uzaklaştırmak ve benden kuşku duyulmaması için cep telefonuna ‘Harikasın, seni çok seviyorum’ diye bildiriler attım.”

‘BANA ‘LORD KUMANDAN’ DİYE SESLEN’

Yapılan otopsi sonucunda genç bayanın boynunda tam 14 bıçak darbesi tespit edildi. Genç bayanın evvel cani McCullum tarafından boğulduğu, daha sonra ise bıçak darbeleriyle öldürüldüğü ortaya çıkartıldı. Bu esnada polis, yırtıcı cinayetin kan donduran başka ayrıntılarını da yavaş yavaş açığa çıkardı.

İkilinin yaklaşık 3 bin civarında birbirine ileti attıklarını tespit eden vazifeliler, caninin genç bayana sık sık “Bana ‘Lord Kumandan’ diye seslen” dediğini tespit etti. İkilinin kısa bir vakit evvel tanıştıklarını ve münasebet yaşamaya yeni başladıklarını tespit eden polis, McCullum’ın cinayeti örtbas etmeye çalıştığını fakat yaptığı bir kusur yüzünden başarısızlığa uğradığını duyurdu.

Newborough’u öldürdükten sonra bayanın cep telefonunu kapatmayı unutan cani, telefondaki sinyaller sayesinde genç bayanın cesedinin polis tarafından süratlice bulunmasını kolaylaştırmış oldu. Tam sekiz yıldır rastgele biriyle duygusal ya da cinsel birliktelik kurmadığını sorgusunda itiraf eden McCullum, Newborough’u öldürdüğünü kabul etti lakin onu bilerek değil ‘yanlışlıkla’ öldürdüğünü söyleyerek yaşananların kaza sonucu meydana geldiğini sav etti. Cani, “Geçici bir müddetliğine kontrolümü kaybettim. Ona hakikaten ziyan verme niyetim yoktu” dedi. Genç bayanı öldüren ve cinayeti örtbas etmekle suçlanan McCullum’ın alacağı ceza önümüzdeki günlerde muhakkak olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir