Sinan Ateş Cinayeti: ‘Polis Emekliliğini İstedi, Cezaevi Müdürü Değiştirildi’

Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı hücum sonucunda hayatını kaybetmişti. Sinan Ateş cinayetini işleyenler ve katile yardım edenler gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Bugün ise cinayet sonrası ile ilgili enteresan bilgiler ortaya çıktı.

Gazeteci Tolga Şardan, t24’te yer alan yazısında, Sinan Ateş cinayeti sonrasında yaşananları kaleme aldı.

Tolgan Şardan’ın köşe yazısına nazaran; Sinan Ateş cinayeti sonrasında soruşturmada misyonlu bir polis baskılar sonucu emekliliğini istedi. Zanlıların tutukluğu bulunduğu cezaevinin müdürü ise başka şehre tayin edildi.

“Bilindiği üzere cinayetin çabucak akabinde yaşananlar, kamuoyunda epey tartışıldı. Özellikle Ateş’in siyasi pozisyonu nedeniyle cinayet üzerindeki “gölgeler” gündemdeydi. Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP ve kimi MHP’li politikler cinayetle ilişkilendirildiler.”

“Hatırlanacağı üzere, cinayetle ilgisi olduğu tez edilen ve hala tutuklu şüphelilerden Tolgahan Demirbaş’ın suikastın ardından MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da bulunduğu meskende gözaltına alındığı ortaya çıkmıştı.

‘Gözaltını yapan bir polis, tayin edilmişti. Diğer bir polisin ise emekli olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından yaşadığı badireler ve baskılardan bunalan polis, devayı emekli olmakta buldu. Dilekçesini verdi. Emeklilik süreci gerçekleşti.”

“Emniyet’te bu işler olurken bir öbür haber de şüphelilerin bulunduğu cezaevinden geldi. Teze nazaran, Sincan Kapalı Cezaevi’nde şüphelilerin kaldığı kısımdan sorumlu olan müdür, vazifeden alındı. Kelam konusu bürokrat, Ankara’ya yakın kentlerden birine tayin edildi. Yerine diğer bir isim, cezaevine atandı. Vazifeden alınan müdürün, şüphelilerin kaldığı kısımda sıkı kontrol ve denetim yaptırdığı söz ediliyor.”

“Adalet Bakanlığı yönetimiyle irtibat halinde olan MHP’li isimlerin soruşturmayı yürüten savcıdan rahatsızlıklarını lisana getirdikleri tezi mevcut.”

“Bu ortada kulislere yansıyan başka bir bilgiye nazaran; cinayet soruşturmasında gözlerin üzerine çevrildiği isimlerden birisi, soruşturma savcısına geçtiğimiz günlerde cep telefonu üzerinden bildiri gönderdi. Bildiriyle ilgili görüştüğüm bir kaynağım, sert bir üslup kullanıldığı savında.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir