Tarikatların hedefindeydi, Cemil Kılıç görevine dönüyor

İlahiyatçı ve müellif Cemil Kılıç, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 yıllık eğitimcilik vazifeme son verildi. Tarikatlar istedi, MEB ihraç etti” diyerek misyonuna veda etmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlikten ihraç edilen ilahiyatçı muharrir Cemil Kılıç, misyonuna yine başlıyor. Gelişmeyi Twitter’dan duyuran Kılıç, “Yargı, MEB’in sürecini hukuka alışılmamış bulup iptal etti. Ben boyun eğmem! Yaşasın Atatürk devrimi!” dedi.

Atatürkçü ilahiyatçı muharrir ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Cemil Kılıç, başta Halil Konakcı olmak üzere gericilerin amacındaydı.

“TARİKATLAR İSTEDİ DİYE…”

Kararın tarikatların isteğiyle alınmış ve haksız, hukuksuz bir karar olduğunu belirten Kılıç, “Gerçek şu ki kamuoyu ve büyük milletimiz benim neden ihraç edildiğimi pek yeterli bilmektedir. Ben artık milletimin ve Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün memuruyum. Kendimi canımdan aziz bildiğim halkıma emanet ediyorum” açıklamasını yapmıştı.

Kılıç ihracına ait ise şunları söylemişti:
“Gerçek nedeni açıkça tabir etmekten çekinen MEB bürokratları, ihracım için hukukî destekten mahrum üç münasebet göstermişti:

1- Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp kendisine MUHAMMEDÎ İSLAM isimli kitabımı armağan ettiğim için, ayrıyeten Sayın Meral Akşener’le görüştüğüm ve bir kitabımı armağan ettiğim için, yeniden Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş ile görüşerek çalışmalarında muvaffakiyetler dileyip kendilerine bir kitabımı ikram ettiğim için güya siyaset yapmak,

2- Diyanet’in Atatürk aykırısı tavrını ve İslam’a muhalif kimi fetva nitelikli yanlış açıklamalarını eleştirdiğim ayrıyeten Devlet’in ve Diyanet’in tarikatları koruyup kolladığına ait açıklamalar yaptığım için güya devletin kurumlarını küçük düşürmek,

3- Demografik işgal hareketi olarak gördüğüm yanlış mülteci siyasetini ve cumhuriyetimizin dayandığı 6 prensipten biri olan milliyetçilik tersi kelamlarını eleştirdiğim için güya Cumhurbaşkanının prestijini sarsmak.

Cemil Kılıç kimdir?

Cemil Kılıç 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sinop nüfusuna kayıtlıdır. Birinci tahsilini Sinop ve İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesinin akabinde daha sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat fakültesi Kelam ve İslam İdeolojisi kısmından mezun oldu.

1998 yılında birebir üniversitenin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Toplumsal Antropoloji Anabilim kolunda master eğitimlerine başlamıştır. 1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atanmıştır. 2001 yılında Master’nın tamamladı. Yaptığı toplumsal medya paylaşımlarından ötürü hakkında soruşturma açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir