Deniz aşkı engel tanımıyor


Kemalpaşa Belediyesi’nin, Mola Evi’nde eğitim alan özel gereksinimli bireyler için geleneksel hale getirdiği deniz etkinlikleri yüzleri güldürüyor

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın ilçede hayata geçirdiği Mola Evi ile çok sayıda özel gereksinimli birey tesiste eğlenceli vakit geçirirken, çeşitli alanlarda eğitim alıyor.  Aldıkları eğitimler ile sosyal ilişkileri de gelişen bireyler, aileleri ve toplumla uyumlu bir yaşam sürüyor. Başkan Karakayalı’nın tüm imkanlarla destek olduğu öğrenciler, sıcak havalar nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen deniz etkinliğinde doyasıya eğlendi. Başkan Karakayalı, ‘’Mola Evi’nde devam eden çalışmaları yakından takip ediyor ve ilgi gösteriyorum. Geçen yıl öğrencilerimizin talebi ile gerçekleştirdiğimiz deniz sürprizini bu yıl tekrar yaparak geleneksel hale getirmek istedik. Mola Evi özel gereksinimli bireyler için eğitici olduğu kadar eğlenceli de bir yer.’’ Dedi.

 

KARAKAYALI’YA TEŞEKKÜR

Ağustos ayı boyunca ayrı ayrı gruplarla düzenlenen deniz etkinlikleri kapsamında 102 öğrenci ve aileleri Seferihisar ve Selçuk Pamucak’da bulunan engelsiz plajlarında doyasıya eğlendi. Yapılan etkinliklerle birbiriyle daha çok vakit geçirme şansı bulan aileler ve özel gereksinimli bireyler etkinlikten çok memnun kaldıklarını dile getirerek, çalışmalar ve ilgi dolayısıyla Başkan Karakayalı’ya teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir