Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği doğal gaz müjdesi Bakan Dönmez’e soruldu: Yazın hiç fatura ödemeyecek miyiz?

Karadeniz gazı için yaşanan tarihi gece sonrası Habertürk canlı yayınına katılan Güç ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği “Aylık 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su doğal gaz bedeli 1 yıl boyunca fiyatsız olacak” muştusuyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Bakan Dönmez, kafa karışıklıklarını giderdi.

“TÜM TÜKETİMLERİ BEDAVAYA KULLANMIŞ OLACAK VATANDAŞIMIZ”

“Yazın hiç fatura ödemeyecek miyiz?” sorusuna cevap veren Bakan Dönmez, “Bugün Cumhurbaşkanımız vatandaşımızın beklediği iki muştuyu birebir anda açıkladı. Bir tanesi 1 yıl boyunca mutfaklarda ve sıcak su üretiminde kullanılan doğal gaz, 25 metreküpe kadar rastgele bir bedel almayacağız, 1 yıl boyunca. 12 ay boyunca. 25 metreküpe kadar olan tüm sarfiyatları karşılıyoruz. Zati doğal gazda tek kademe var. Başları karıştıracak konu olmayacak. Önümüzdeki aydan itibaren tüm tüketimleri 1 ay boyunca bedavaya kullanmış olacak vatandaşımız.” dedi.

“FATURA OKUMA BEDELLERİ ALINACAK MI?”

“Fatura okuma bedelleri alınacak mı?” diye sorulan Bakan Dönmez, “Onlar da alınmayacak. 25 metreküpe kadar tüm bedelleri karşılıyoruz.” sözlerini kullandı.

NE ZAMA BAŞLAYACAK?

Uygulamanın ne vakit başlayacağına yönelik de bilgiler veren Bakan Dönmez, “Bayramdan sonra düzenlenecek faturalarla başlıyoruz. 25 Nisan’da başlarsak 25 Mayıs’a kadar, 1 Mayıs’ta olursa 30 Mayıs’a kadar. 1-2 haftalık prosesten sonra Mayıs ayında inşallah tüm konutlarımızda kullanılır hale gelecek.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir